4.2 C
Brno
Úterý, 28 března, 2023
- Reklama -časopis
DomůPro ženyJsme karieristky?

Jsme karieristky?

Průzkum tvrdí, že více než dvě třetiny pracujících žen na světě věří, že dokážou skloubit práci i soukromí.

Možnost skloubení kariérního a soukromého života je dokonce tak důležitá, že mnohé se při výběru práce v první řadě zaměřují na rovnováhu mezi těmito dvěma oblastmi života. Vyplývá to z celosvětového průzkumu společnosti Accenture.

Více než polovina respondentů, tedy mužů i žen, přiznala, že v minulosti odmítli pracovní nabídku, neboť se obávali jejího dopadu na rovnováhu mezi prací a soukromím. Právě toto kritérium se umístilo na prvním místě při definování úspěšné kariéry a za sebou nechalo peníze, uznání a nezávislost při rozhodování.

„Zaměstnanci během své kariéry opětovně přehodnocují svou definici úspěchu,“ zhodnotil Adrian Lajtha ze společnosti Accenture. Z průzkumu rovněž vyplývá, že technologie hrají důležitou roli při dosahování rovnováhy mezi prací a soukromím. Více než tři čtvrtiny dotázaných souhlasily, že jim současné technologie poskytují vyšší flexibilitu při organizaci práce.

Přitom 80 procent uvedlo, že flexibilní pracovní harmonogram je extrémní nebo velmi důležitý pro dosažení rovnováhy mezi prací a osobním životem. No na druhé straně, až 70 procent respondentů si myslí, že díky novým technologiím jim práce zasahuje i do jejich soukromého života.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek